Укр

Новини

ГоловнаНовиниАнтибіотики можуть збільшити ризик розвитку ревматоїдного артриту

Антибіотики можуть збільшити ризик розвитку ревматоїдного артриту

30.10.2019
Антибіотики можуть збільшити ризик розвитку ревматоїдного артриту | Фарм-Рост Інвестмент

За даними BMC Medicine, вчені з Кільского університету і Інституту Kвадрама (Велика Британія) виявили, що у пацієнтів, які приймали антибіотики, ймовірність розвитку ревматоїдного артриту була на 60% вище. І чим більше антибіотиків приймали пацієнти, тим більше була така ймовірність. Причому інфекції верхніх дихальних шляхів, з якими боролися за допомогою антибіотиків, були у більшому ступені пов'язані з ревматоїдним артритом, ніж інші.

Аналогічна залежність була відмічена і в інших дослідженнях, що пов'язують використання антибіотиків з підвищеним ризиком аутоімунних станів, включаючи діабет 1-го типу і аутоімунні захворювання печінки, а також рак товстої кишки.

Окрім впливу на бактерій, які викликають інфекції, антибіотики також впливають і на складну екосистему корисних мікробів, які відіграють важливу роль у модуляції імунної системи та підтримують наше здоров'я.

Ще новини

Цукор сприяє розвитку запальних процесів

28.12.2019

Вчені з університетуАльберти встановили, що збільшення споживання цукру підвищує ризик розвитку запальних захворювань кишечника. Причому, навіть незначні та короткострокові зміни раціону здатні викликати загострення симптомів існуючих запальних захворювань.