Укр

Новини

ГоловнаНовиниГормон, який ефективно лікує суглоби

Гормон, який ефективно лікує суглоби

29.09.2019
Гормон, який ефективно лікує суглоби

Гормон, який продукує жіночий організм під час вагітності, може позбавляти від болю у суглобах. Вчені Гарвардського університету встановили, що релаксин може використовуватися в якості інгредієнта для ін'єкцій пацієнтам з артрофіброзом, при якому відбувається скупчення надмірної кількості рубцевої тканини в суглобах. Від артрофіброзу страждає 5% населення нашої планети, і особливо часто його діагностують у жінок похилого віку і у діабетиків. Кожному третьому пацієнту з часом потрібна реконструктивна хірургія.

Спостереження в лабораторії з людськими клітинами показали, що гормон релаксин не дає їм виробляти рубцеву тканину. На наступному етапі експерименту проводилися ін'єкції гормону лабораторним мишам, які мали серйозні проблеми з плечовими суглобами, і вже через кілька днів після початку ін'єкцій ці проблеми зникли. Множинні ін'єкції в суглоби мишей призводили до суттєвих поліпшень в рухливості.

Ще новини

Цукор сприяє розвитку запальних процесів

28.12.2019

Вчені з університетуАльберти встановили, що збільшення споживання цукру підвищує ризик розвитку запальних захворювань кишечника. Причому, навіть незначні та короткострокові зміни раціону здатні викликати загострення симптомів існуючих запальних захворювань.