Укр

Новини

ГоловнаНовиниСигаретний дим робить золотистий стафилокок стійким до антибіотиків

Сигаретний дим робить золотистий стафилокок стійким до антибіотиків

26.08.2019

За даними Daily Mail, дослідники з Університету Бата встановили, що деякі штами золотистого стафилококу, одного з найнебезпечніших патогенів у світі, після обробки тютюновим димом не тільки виживають, але й набувають підвищену стійкість. На думку вчених, хімічні речовини, які містяться в димі, інтенсивно впливають на бактерії, що змушує їх швидшемутувати.

У експерименті вчені обробляли димом шість різних штамівзолотистого стафилококу, в тому числі метицилінстійкого. Був використаний дим від однієї сигарети, але обробка тривала протягом шести годин. Три штами стафілококу, які здатні інфікувати здорових людей, кращевиживали після атаки сигаретним димом. Інші штами цієї супербактерії почали навітьдемонструвати стійкість до рифампіцину – антибіотика, що вироблений для лікування пацієнтів з метицилінрезистентним стафілококом.

Ще новини

Розроблено нову вакцину проти герпесу

18.10.2019

Медична школа Перельмана при Університеті Пенсільванії розробила вакцину проти генітального герпесу, повідомляє Medical Express. При тестуванні вакцини на тваринах майже у 100% їм вдалося захиститися від вірусу.

Як захиститися від простуди восени?

12.10.2019

Осінь – пора дощів, низьких температур та вітру. Звичайно, хотілося б відсидітися восени вдома, попиваючи чай з джемом та читаючи улюблену книгу, але, на жаль, якщо ви працюєте або навчаєтесь, це неможливо. А це означає, що можна потрапити під дощ, змерзнути, відчути пориви вітру. Як не захворіти при цьому?

Продукти, які погіршують стан суглобів

07.10.2019

Експерти вважають, що харчування може як захищати від суглобових проблем, так і сприяти їх розвитку. При вживанні продуктів тваринного походження з високим вмістом насичених жирів збільшуэться вироблення простагландинів, які посилюють запалення.

Гормон, який ефективно лікує суглоби

29.09.2019

Гормон, який продукує жіночий організм під час вагітності, може позбавляти від болю у суглобах. Вчені Гарвардського університету встановили, що релаксин може використовуватися в якості інгредієнта для ін'єкцій пацієнтам з артрофіброзом, при якому відбувається скупчення надмірної кількості рубцевої тканини в суглобах.