Укр

Новини

ГоловнаНовиниСигаретний дим робить золотистий стафилокок стійким до антибіотиків

Сигаретний дим робить золотистий стафилокок стійким до антибіотиків

26.08.2019

За даними Daily Mail, дослідники з Університету Бата встановили, що деякі штами золотистого стафилококу, одного з найнебезпечніших патогенів у світі, після обробки тютюновим димом не тільки виживають, але й набувають підвищену стійкість. На думку вчених, хімічні речовини, які містяться в димі, інтенсивно впливають на бактерії, що змушує їх швидшемутувати.

У експерименті вчені обробляли димом шість різних штамівзолотистого стафилококу, в тому числі метицилінстійкого. Був використаний дим від однієї сигарети, але обробка тривала протягом шести годин. Три штами стафілококу, які здатні інфікувати здорових людей, кращевиживали після атаки сигаретним димом. Інші штами цієї супербактерії почали навітьдемонструвати стійкість до рифампіцину – антибіотика, що вироблений для лікування пацієнтів з метицилінрезистентним стафілококом.

Ще новини

Цукор сприяє розвитку запальних процесів

28.12.2019

Вчені з університетуАльберти встановили, що збільшення споживання цукру підвищує ризик розвитку запальних захворювань кишечника. Причому, навіть незначні та короткострокові зміни раціону здатні викликати загострення симптомів існуючих запальних захворювань.