Укр

Новини

ГоловнаНовиниУнікальний механізм у шкірі захищає від патогенів

Унікальний механізм у шкірі захищає від патогенів

30.11.2019
Унікальний механізм у шкірі захищає від патогенів

Відомо, що на шкірі людини живуть багато бактерій. Нещодавно шведські експерти з Каролінського інституту дізналися, як шкіра протистоїть золотистому стафілококу. Виявляється, що клітини нижніх шарів шкіри виділяють прозапальний цитокін, що приваблює імунні клітини.

Вчені пересадили ланки здорової шкіри людини імунодефіцитним мишам, а потім поселили на них золотистий стафілокок. Так, у перші п'ять днів після підселення, бактерії успішно розмножувалися на поверхні шкіри, але до десятого дня вони майже повністю зникали. Частково патогени залишалися тільки на поверхні зовнішнього рогового шару шкіри, не проникаючи до внутрішніх шарів.

Аналіз виявив у пересадженый шкірі підвищену концентрацію прозапального інтерлейліну-8, що приваблює до місця зараження імунні клітини, в першу чергу нейтрофіли.

Ще новини

Цукор сприяє розвитку запальних процесів

28.12.2019

Вчені з університетуАльберти встановили, що збільшення споживання цукру підвищує ризик розвитку запальних захворювань кишечника. Причому, навіть незначні та короткострокові зміни раціону здатні викликати загострення симптомів існуючих запальних захворювань.