Укр

Новини

ГоловнаНовиниВ легенях є спеціальні клітини, які не помирають від вірусу грипу

В легенях є спеціальні клітини, які не помирають від вірусу грипу

15.09.2019
В легенях є спеціальні клітини, які не помирають від вірусу грипу

За даними Medical Express, Університет Дьюка виявив новий тип клітин в легенях, які здатні швидко відновити свою ДНК та пережити атаку вірусу грипу, в той час як частина інших клітин помирають.

Після проникнення до організму, вірус використовує реактивні форми кисню для пошкодження ДНК клітин організму та припинення експресії генів, необхідних для боротьби з вірусом. Проте, відкритий тип клітин відновлює свою ДНК і продовжує функціонувати, підтримуючи запалення.

Ці клітини розташовані в вузьких частинах дихальних шляхів – над альвеолами. Вони виділяють поверхнево-активні речовини, білки, що вистілають легені. Але під час вірусної інфекції вони починають виробляти спеціальні білки, які сигналізують імунній системі про необхідність посилення виробництва цитокінів для захисної запальної реакції. В результаті у легенях підтримується несприятливе для вірусу середовище. Однак, якщо цей процес виходить з-під контролю, людина може померти від запалення, а не від вірусної інфекції

Ще новини

Цукор сприяє розвитку запальних процесів

28.12.2019

Вчені з університетуАльберти встановили, що збільшення споживання цукру підвищує ризик розвитку запальних захворювань кишечника. Причому, навіть незначні та короткострокові зміни раціону здатні викликати загострення симптомів існуючих запальних захворювань.