Укр

Новини

ГоловнаНовиниВ легенях є спеціальні клітини, які не помирають від вірусу грипу

В легенях є спеціальні клітини, які не помирають від вірусу грипу

15.09.2019
В легенях є спеціальні клітини, які не помирають від вірусу грипу

За даними Medical Express, Університет Дьюка виявив новий тип клітин в легенях, які здатні швидко відновити свою ДНК та пережити атаку вірусу грипу, в той час як частина інших клітин помирають.

Після проникнення до організму, вірус використовує реактивні форми кисню для пошкодження ДНК клітин організму та припинення експресії генів, необхідних для боротьби з вірусом. Проте, відкритий тип клітин відновлює свою ДНК і продовжує функціонувати, підтримуючи запалення.

Ці клітини розташовані в вузьких частинах дихальних шляхів – над альвеолами. Вони виділяють поверхнево-активні речовини, білки, що вистілають легені. Але під час вірусної інфекції вони починають виробляти спеціальні білки, які сигналізують імунній системі про необхідність посилення виробництва цитокінів для захисної запальної реакції. В результаті у легенях підтримується несприятливе для вірусу середовище. Однак, якщо цей процес виходить з-під контролю, людина може померти від запалення, а не від вірусної інфекції

Ще новини

Розроблено нову вакцину проти герпесу

18.10.2019

Медична школа Перельмана при Університеті Пенсільванії розробила вакцину проти генітального герпесу, повідомляє Medical Express. При тестуванні вакцини на тваринах майже у 100% їм вдалося захиститися від вірусу.

Як захиститися від простуди восени?

12.10.2019

Осінь – пора дощів, низьких температур та вітру. Звичайно, хотілося б відсидітися восени вдома, попиваючи чай з джемом та читаючи улюблену книгу, але, на жаль, якщо ви працюєте або навчаєтесь, це неможливо. А це означає, що можна потрапити під дощ, змерзнути, відчути пориви вітру. Як не захворіти при цьому?

Продукти, які погіршують стан суглобів

07.10.2019

Експерти вважають, що харчування може як захищати від суглобових проблем, так і сприяти їх розвитку. При вживанні продуктів тваринного походження з високим вмістом насичених жирів збільшуэться вироблення простагландинів, які посилюють запалення.

Гормон, який ефективно лікує суглоби

29.09.2019

Гормон, який продукує жіночий організм під час вагітності, може позбавляти від болю у суглобах. Вчені Гарвардського університету встановили, що релаксин може використовуватися в якості інгредієнта для ін'єкцій пацієнтам з артрофіброзом, при якому відбувається скупчення надмірної кількості рубцевої тканини в суглобах.